Decrease font size Default font size Increase font size
Straipsnių peržiūrėjimai
988870

Svečiai

Dabar svetainėje 18 svečiai (-ių) ir narių nėra

Share

Seminars Žemaitijuo

   Birželio 7 dieną Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojai dalyvavo išvažiuojamajame seminare „Lietuviškų tradicijų puoselėjimas įgyvendinant STEAM mokslų stiprinimo strategiją“. Džiaugiamės galimybe apsilankyti Žemaitijoje ir semtis patirties iš ten dirbančių mokytojų. Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkciniame centre buvo pasidalinta darbo patirtimi, pristatytos abiejų mokyklų veiklos STEAM srityje.

    Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos direktorius Alfonsas Lietuvininkas ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkcinio centro direktorė Janina Banienė pasirašė mokyklų bendradarbiavimo sutartį. Buvome maloniai nustebintos žemaitišku svetingumu. Mokyklos erdves pristatė gražia žemaitiška tarme, kurią kartais buvo sunkoka suprasti. Mokykla išpuošta mokytojų darbais - piešiniais, šiuolaikiniu sienų dekoru, medžio darbais. Tikslingai panaudotos ir mokyklos kiemo erdvės – įrengtas daržas, pasodinti dekoratyviniai augalai su informacinėmis kortelėmis, pastatyta lauko žaidimų aikštelė.

   Po to lankėmės Džiuginėnų kaime įsikūrusiame Patirtinio mokymo centre. Tai buvęs ištuštėjęs, daug visko patyręs, senas mokyklos pastatas, kuris, pakliuvęs į Telšių jaunimo centro rankas, prikeltas naujam gyvenimui, naujai patirtinei veiklai. Žmonės čia priimami grupėmis, kurie atvyksta mokytis iš savo patirties. Įvairaus amžiaus žmonės, prižiūrimi patyrusių instruktorių, skatinami laisvai rinktis užduotis, išsikelti sau asmeninius ir grupinius tikslus. Dalyviams siūlomos įtraukiančios, aktyvios, nekasdieniškos veiklos. Reflektuodami savo patirtį formuluoja sau svarbias išvadas, įvardina skirtingus supratimus.

   Apsilankymas Žemaitijos sostinėje Telšiuose seminaro dalyviams paliko labai gerą įspūdį, papildė mūsų turimas žinias istoriniais, kultūriniais faktais. Sužinojome, kad Telšiai garsėja juvelyrais, jų darbais, kurie puošia visą miestą, didinga dviejų aukštų katedra, karilijonu. Ne visi žinojome, kad gardusis „Džiugo“ sūris gaminamas Žemaitijos sostinėje. Bet buvom girdėję, kad žemaičiai mėgsta išsiskirti. Ir tuo įsitikinome pamatę Žemaitijos sieną su bareljefais, vaizduojančiais istorijos įvykius, Žemaitijos gaublį ir jų miesto simbolio – meškos – gausybę. Gido užduotis - suskaičiuoti meškas – liko neatlikta, nes jų, pasirodo, yra net 48.

   Už puikų seminarą dėkojame mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Janinai Ivašauskienei ir pradinių klasių mokytojai Laimutei Jarmalavičienei.

   Paviešėję Žemaitijoje, šiek tiek pramokome ir žemaitiškos šnektos. Todėl norime pasakyti: „ Stebejoms keik daug meiles žmuons įdėj į sava miesta gruož! Šaunuolia žemaite !

 Rasa Nastaravičienė ir Adrija Saulėnienė
Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos mokytojos

 

 

Ieškoti...

Dalyvaujame projektuose

Bendradarbiaujame