Vytautas Mačernis aktoriaus lūpomis

Spalio 12 d. mūsų Šaltinių pagrindinėje mokykloje apsilankė Kauno mažojo teatro aktorius Alvydas Brunalas. Aktorius skaitė mums V. Mačernio poeziją. Skambėjo eilėraščiai ir sonetai iš poezijos rinkinio „Dūžtančių formų pasaulyje“. Visi, kurie buvo renginyje, atidžiai klausydami skaitomų eilių, tikrai sužinojo nemažai V. Mačernio biografijos faktų: V. Mačernis yra kilęs iš daugiavaikės šeimos, buvo ne pats mylimiausias vaikas šeimoje, todėl vaikystę praleido su močiute – senole. Jo talentas buvo lyginamas su pačiu Maironiu.

Aktorius A. Brunalas puikiai valdė balsą, gerai intonavo. Tai buvo skambaus, raiškaus žodžio pamoka kiekvienam, sėdėjusiam salėje. Neįkainojama patirtis tiems, kurie ruošiasi dalyvauti meninio skaitymo konkurse ar lanko teatro užsiėmimus. Taip pat tai puiki tęstinė pamoka septintų klasių mokiniams, kurie V. Mačernį pažino lietuvių kalbos pamokose.

Tiesą sakant, buvo išties smagu matyti salėje daug poezijos mylėtojų.

Dalia Dabušinskienė