Decrease font size Default font size Increase font size
Straipsnių peržiūrėjimai
436644

Svečiai

Dabar svetainėje 11 svečiai (-ių) ir narių nėra

Share

Kuriame šiandien – kuriame ateičiai

Kiekvieną žmogų natūraliai sieja ryšys su praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Vaikas gimdamas ateina į protėvių sukurtą erdvę, perima jų kultūrą, kalbą, vertybes ir pasaulėžiūrą. Visgi kiekviena nauja karta kuria, taiso ir papildo savo požiūrį į kultūrą, įgauna naujos patirties, priima naujus iššūkius, peržiūri ir pritaiko besikeičiančiam pasauliui savo pasaulėžiūrą. Todėl perduodant sukauptą patirtį, puoselėjant kalbą ir kultūrą, išlaikant vertybes ir vieningą tautinę dvasią labai svarbus šeimos ir mokyklos bendradarbiavimas.

 

Šaltinių pagrindinėje mokykloje daug dėmesio skiriame ne vien tik sąmoningam mokymuisi, bet ir tapatumo jausmo ugdymui, tolerancijai, bendradarbiavimui, tautinės kultūros išsaugojimui.

Nuo 2013 metų mokykloje organizuojame pilietiškumo mėnesį „Kuriame šiandien – kuriame ateičiai“. Mėnesiui ruošiamės iš anksto: papuošiame mokyklos langus tautinėmis spalvomis, karpiniais, organizuojame įvairias akcijas, jų rezultatai – mokyklos erdvių papuošimas.

Pilietiškumo mėnesį I a. fojė pradeda visa mokyklos bendruomenė. Šiemet giedojome tautinę giesmę.

Šiais mokslo metams dar prieš Pilietiškumo mėnesį 5-10 klasių mokinių tarybos nariai organizavo akciją „Senolių Lietuva“, domėjosi etnografiniais simboliais, juos karpė iš popieriaus ir papuošė mokyklos erdves sudėję Lietuvos vėliavos spalvomis, pradinių klasių mokiniai, organizavę akciją „Pinu juostą Lietuvai“, domėjosi tautinių raštų reikšmėmis, spalvomis ir piešė tautines juostas, paruošė parodėlę, ketvirtų klasių mokiniai vykdė projektą „Tau, Lietuva“.

Vasario 16-osios minėjimo dieną mokykloje svečiavosi Jotvingių gimnazijos dramos studijos „Taškas“ aktoriai ir padovanojo mums spektaklį pagal K. Binkio dramą „Atžalynas“.

Jaunieji Šauliai organizavo šaudymo varžybas, skirtas Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai paminėti.

Smagiai bendradarbiaujame su Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejumi ir kasmet parsivežame kilnojamą parodą. Šias metais kiekvienas užsukęs į mūsų mokyklą galėjo aplankyti parodą „HUSARAI: už laisvę ir garbę!“.

Kaziuko mugė ir Užgavėnės – nuostabios šventės, kurių mokiniai ir mokytojai labai laukia. Mugėje pradinių klasių mokiniai turi galimybę pademonstruoti savo išmonę, kūrybiškumą, verslumą ir parduoti kartu su mokytojomis, tėveliais ir seneliais pagamintus dirbinius. Užgavėnių dieną aštuntųjų klasių mokiniai pakvietė visą mokyklos bendruomenę prisiminti tautinius papročius, pasilinksminti.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos taip pat daug dėmesio skiria mokinių pilietiškumo, tautiškumo, patriotizmo ugdymui. Jau kelerius mietus ne tik mūsų mokykloje, bet ir mieste organizuojami 5-10 klasių raštingiausių mokinių rinkimai. Šiemet LR Seimas paskelbė, kad 2019 metai – Vietovardžių metai. Tad su šeštokais kibome į darbą ir kūrėme ir iliustravome padavimus apie Alytaus krašte esančių gyvenviečių, piliakalnių ar ežerų atsiradimą. 5-10 klasių mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo diskusijoje, kurioje ieškojo atsakymų į klausimus: „Kas jiems yra Lietuva? Ar jie jaučiasi tikri alytiškiai, šaltiniečiai? Kokiu reiktų būti šaltiniečiu?“. Užfiksuotas mokinių mintis mokinių tarybos atstovai aptarė pilietiškumo pamokose, skirtose Kovo 11-ajai ir Pilietiškumo mėnesio pabaigai.

Pilietiškumo pamokos – tai nauja pilietiškumo mėnesio užbaigimo forma. Pamokose dalyvavo visi 5-8,10 klasių mokiniai ir mokytojai. Kartu ne tik apmąstėme savo tapatumo jausmus su teatro studijos „Vėjūnė“ nariais, bet ir dainavome drauge su studijos „Vokalis“ dainininkais ir muzikantais.

Vienas iš gražiausių pilietiškumo mėnesio pabaigos akcentų pradinukų akcija „Lietuvai“. Visi 1-4 klasių mokiniai mokyklos kieme atliko šokį Lietuvai.

Smagu kurti kartu ir suvokti, kad kurdami savo vaikų/mokinių ateičiai, kariame savo šalies ateičiai.

Milda Kochanskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

 

20190215 07543320190228 13532520190312 10245320190312 10250452269928 729262177489080 901244431175254016 nDSC 0448DSCF9007DSCF9013DSCF9398DSC 0372DSC 0428DSC 0633DSC 0798

Ieškoti...

Dalyvaujame projektuose

Bendradarbiaujame