Teatro studijos „Vėjūnė“ dešimtmetis

2019 m. gegužės 16 dieną Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje vyko spektaklio „Fėjų burtai“ pagal Editos Lei knygą „Miglų slėnio Fėjų burtai“ premjera. Jo autorė ir režisierė – teatro studijos „Vėjūnė“ vadovė Asta Labutienė.

Jau 10 metų Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje plevena teatro dvasia. Studiją „Vėjūnė“ lanko įvairių klasių mokiniai – nuo pirmoko iki dešimtoko. Mokytoja ne tik stato spektaklius, kuria menines kompozicijas, bet ir rengia mokinius konkursams, aktyviai bendradarbiauja organizuojant įvairius renginius mokykloje. Studiją lankantys vaikai išlaisvėja, puikiai jaučiasi prieš auditoriją, įgyja sceninės kultūros patirties, dažnai laimi prizines vietas ne tik Alytaus mieste, bet respublikoje.

Prieš dvejus metus Astos Labutienės dėmesį patraukė Editos Lei knyga „Miglų slėnio Fėjų pasakos“. Galima sakyti, tada ji ir atrado šią autorę. Taip gimė nematoma dvasinė bendrystė, paskatinusi kurti toliau. Spektaklis priminė paprastas tiesas: gyventi lengviau, kai turi gerų draugų ir klausai savo širdies, nes ji niekada nemeluoja. Knygos autorė Edita Lei, dalyvavusi premjeroje, buvo nustebinta tokia inscenizacija, dekoracijų spalvingumu bei puošnumu, tinkamai parinkta muzika ir įtaigia mažųjų aktorių vaidyba, prisipažino esanti lengvai šokiruota, tai pranoko jos lūkesčius. Atsidėkodama už nuostabią premjerą, knygos autorė pakvietė jaunuosius aktorius kartu su vadove atvykti į Vilnių, kur bus atidaroma galerija „Fėjų slėnio namai“.

Džiaugdamiesi itin profesionalia ir produktyvia teatro studijos „Vėjūnė“ veikla, ir vadovei, ir mokiniams linkime neišsenkančios kūrybinės energijos, originalių idėjų, beribės fantazijos, kūrybiškumo, ištvermės.

Loreta Naujalienė

Lietuvių kalbos mokytoja