Decrease font size Default font size Increase font size
Straipsnių peržiūrėjimai
504804

Svečiai

Dabar svetainėje 8 svečiai (-ių) ir narių nėra

Share

IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ...

  

Lietuvos mokyklos, turinčios Šaltinio/ių vardą, iš Alytaus, Marijampolės, Raseinių, Panevėžio ir Tauragės bendradarbiauja nuo 2014 m. Kartu nuveikta daug darbų: nuolat dalijamasi patirtimi, organizuojamos bendros konferencijos, festivaliai, olimpiados, konkursai, varžybos ir kt. Šių metų birželio 26 – liepos 3 d. vyko dar vienas bendras šaltiniečių renginys – mokyklų vadovų komandos iš Alytaus, Raseinių, Panevėžio ir Tauragės vyko į Sakartvelą, Zestafonio miestą, su kuriuo jau daug metų bendrdarbiauja Tauragės miestas ir dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos ir Sakartvelo švietimo sistemų panašumai ir skirtumai. Bendradarbiavimo galimybės“. Konferencija vyko Zestafonio mokykloje Nr. 2. Mokyklų vadovai turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi, išgirsti sakartveliečių mintis.
  
Sakartvelo respublikoje mokslo metai prasideda rugsėjo 15 dieną ir tęsiasi iki birželio 10 dienos. Vaikai pradeda mokyklą lankyti nuo šešerių metų. Pradinis ugdymas trunka šešerius, o pagrindinis ir vidurinis – po trejus metus. Taigi, šios kaip ir mūsų šalies vaikai mokosi dvylika metų. Po devynių klasių mokiniai gauna pagrindinio ugdymo pažymėjimą ir gali rinktis, ar toliau mokslą tęsti profesinėse, o gal vidurinėse mokyklose. Baigę vidurinę mokyklą mokiniai gauna brandos atestatą ir turi galimybę toliau mokytis aukštosiose mokyklose, kurių tinklas, tiek valstybinių, tiek privačių, šalyje labai platus. 2018-2019 mokslo metais mokyklose įvesta nemažai naujovių. 1-6 klasių mokiniams leidžiami nauji, daug lengvesnio svorio vadovėliai, antrų klasių mokiniams pamoka sutrumpinta penkiomis minutėmis ir trunka 40 minučių (pirmokams, kaip ir pas mus – 35 min.), o nuo trečios klasės – 45 min. Pradinukai vertinami sutartiniais ženklais, o nuo penktos klasės II pusmečio įvedama dešimtbalė vertinimo sistema. Pirmoji užsienio kalba yra anglų kalba. Nuo penktos klasės mokiniai renkasi antrąją užsienio kalbą iš rusų, kiniečių ar bet kurią kitą Europos šalies kalbą. Jau 3-6 klasėse pradedama mokyti finansinio raštingumo. Mokyklose didelis dėmesys skiriamas mokinių saugumui.
 
                     Šiuo metu Sakartvele planuojama plati, ketverius metus truksianti švietimo sistemos reforma, kurios vykdymui parengta dešimt visaapimančių (tiek bendrąjį ugdymą, tiek aukštąjį mokslą) reformos paketų. Reformos esmė – Informacinių technologijų diegimas, inovatyvus mokymas, infrastruktūros tobulinimas. Sakartveliečiai turi ambicijų sukurti geriausią švietimo sistemą Kaukazo šalių regione.
 
Po tarptautinės konferencijos Lietuvos Šaltinio/ių vardą turinčių mokyklų vadovai susipažino su Zestafonio mokykla Nr. 2, aplankė neįgaliųjų centrą „Orion“. Zestafonio mero kvietimu lankėsi savivaldybėje, Tbilisyje susitiko su buvusiu Sakartvelo švietimo ir mokslo ministru Ghia Nodia, bendravo su Sakartvelo švietimo ir mokslo ministerijos atstovu Zestafonyje Kakha Kupatadze. Šaltiniečiai iš Raseinių, Panevėžio ir Alytaus susitiko ir apsikeitė kontaktais su Imeretijos regiono mokyklų vadovais, kurie norėtų užmegzti draugiškus ryšius su Lietuvos mokyklomis.
 
Visą kelionę grupę lydėjo, rūpinosi ir maloniai bendravo nusipelnęs Sakartvelo choreografas, tautinių šokių ansamblio DZMEBI BROLI įkūrėjas Zaza Shalamberidze. Jo ir jo draugų dėka šaltiniečiai turėjo galimybę pažinti Sakartvelo istoriją, kultūrą, gamtą, papročius ir tradicijas, pajausti, kokią didžiulę pagarbą sakartveliečiai jaučia lietuvių tautai.
 
Ilgam liks neišdildomi įspūdžiai iš Batumio kurorto, Batumio botanikos sodo, Juodosios jūros pakrantės, Ureki kurorto, Kutaisio miesto, Prometėjo urvų, Martvilio kanjono, Boržomi miesto ir pasiplaukiojimo boržomio baseinuose, kalnų kurorto Bakuriani, Vardzijos urvų komplekso, Džavachetijos regiono sostinės Achalcichės, pagrindinių konfesijų samplaikos Rabati tvirtovės, senosios Sakartvelo sostinės Mcchetos, kalnų miestelio Kazbegi, Gergeti vienuolyno, didingojo Kazbegi kalno bei visų Kaukazo kalnų ir, žinoma, iš Sakartvelo sostinės Tbilisio.
 
Nedaugelis šalių gali pasigirti tokia gausa kontrastų ir spalvų kaip Sakartvelas. Nedidelėje pagal plotą valstybėje telpa įspūdingi Kaukazo kalnai, slėniuose žaliuojantys vynuogynai, Juodosios jūros žavesys, istorinių kultūros ir architektūros paminklų gausa, archaiškos gyvenvietės, svetingi vietos gyventojai, jų kaukazietiškas temperamentas ir papročiai – smagūs tostai, ilgesingos dainos, ugningi šokiai.
 
Didžiulė padėka Zestafonio mokyklos Nr. 2 direktoriui Gochai Gongadze ir visiems nuostabiems mokyklos mokytojams už šiltą priėmimą, puikiai suorganizuotą konferenciją bei įspūdingą šventinį koncertą. Choreografui ir savo tautos patriotui Zaza Shalamberidze už nenuilstamą didžiavimąsi savo tauta, jos kultūra, papročių puoselėjimą ir visiems – už pagarbą Lietuvai.
 
Grupė šaltiniečių iš svetingojo Sakartvelo išvyko puoselėdama ateities planus apie susitikimus su sakartveliečiais jau Lietuvos žemėje.
 
Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla
 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Milda Kochanskienė

 

mokytojų stovykla birželis 3mokytojų stovykla birželis 2mokytojų stovykla birželis 1mokytojų stovykla birželis 4mokytojų stovykla birželis 5

 

 

 

 

Ieškoti...

Dalyvaujame projektuose

Bendradarbiaujame