Decrease font size Default font size Increase font size

Alytus

Alytus

 

image001

Straipsnių peržiūrėjimai
663031

Svečiai

Dabar svetainėje 13 svečiai (-ių) ir narių nėra

Share

Šaltinių progimnazijoje –  jaukus susitikimas su buvusia mokine

 

Rugsėjo 16 dieną Alytaus Šaltinių progimnazijoje vyko susitikimas-diskusija su mokyklos XXIII laidos abituriente, 20 metų gyvenančia  ir kuriančia Jungtinėse Amerikos Valstijose poete Sandra Avižienyte. 

 

Renginyje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Šaltinių progimnazijos pedagogai, mokiniai, XXIII laidos abiturientai, jų auklėtojai ir mokytojai.

,,Man didelė garbė sugrįžti namo, didžiuojuosi savo miestu. Mokykla ilga laiką buvo mano namais, kuriuose jaučiausi savimi, suprasta, išgirsta, išklausyta“, - sakė S. Avižienytė, savo mokykloje visiems surengusi jaukų ir prasmingą susitikimą.

Renginio pradžioje jaudinantį muzikinį kūrinį dovanojo Šaltinių progimnazijos dainavimo studijos ,,Vokalis“ jaunosios dainininkės (vadovė V. Jarusevičienė).

Sveikinamąjį žodį tarė Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. ,,Žavu matyti žmones, kuriems svarbi mokykla, kurią baigė, svarbus miestas, kuriame gimė. Taip pat brangi tėvynė Lietuva, nes net gyvendami svetur gali darbuotis jos labui“, - sakė jis.

Gražių žodžių jaunajai poetei negailėjo ir Šaltinių progimnazijos direktorius Alfonsas Lietuvininkas. ,,Darbšti, gabi, patriotiška. Tokia buvo visa XXIII abiturientų laida“, - kalbėjo mokyklos vadovas.

Meninės dalies metu poetė S. Avižienytė skaitė poetų Bernardo Brazdžionio, Pauliaus Širvio ir savo eilės. Skambėjo dainos, sukurtos pagal Sandros Avižienytės ir kitų žinomų lietuvių poetų eiles. Jas lietuvių ir prancūzų kalbomis atliko Vygantas Kazlauskas, o jam talkino Tomas Varnagiris. Dainomis virtę kūriniai abejingų nepaliko.

Renginys užbaigtas sudainavus mokyklos himną. Į namus daugelis dar neskubėjo skirstytis. Norėjo pabendrauti su poete S. Avižienyte, pasidalinti prisiminimais, padiskutuoti.

Kiekvienas mokytojas namo grįžo nešinas autorės padovanotu poezijos rinkiniu „Psichopatija“ ir jos padovanotomis proginėmis veido kaukėmis.

Sandra Avižienytė – JAV lietuvių poetė, 7 knygų autorė, JAV poezijos pavasario renginių organizatorė. Dėl eilių lyriškumo daugelis eilėraščių skamba dainomis. Dalis jų išverstos į prancūzų kalbą.

Alytaus Šaltinių progimnazijos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Ina Grigūnaitė-Skabulienė

Avižienytė

Kuriame Lietuvos ateitį

kuriame LTU ateitį

Ieškoti...

Ugdau Alytiškį

Ugdau alytiški kelimui

pagalba vaikams

Bendradarbiaujame

mare

rasein

taura

Panev

kalvar