Decrease font size Default font size Increase font size

pagalba tau

Alytus

Alytus

 

image001

e- biblioteka

MOBIS-Asseco-blue-150x84

Straipsnių peržiūrėjimai
752286
Share

ATRANDAME ŠILŲ DZŪKŲ KRAŠTĄ

Antroji projekto „Atraskime ir pažinkime Lietuvą” kelionė būrį penktokų su mokytojomis Vaida Jarusevičiene ir Asta Labutiene nuvedė į autentika alsuojantį šilų dzūkų kraštą. Rudenio gaivos prisodrintas kvapas, medžiuose atsispindintis laiko kismas, trobelių langų, medinių kryžių, puoštų baltomis prijuostėmis, žvilgsniai lydėjo smėlėtomis kaimų gatvelėmis bečiauškančius vaikus. Atrodė, lyg protėvių gyvenimo laikas susiliejo su dabarties akimirka, lyg kalbėtume vieni su kitais kažkuo iš giliau, ne žodžiais.

 „Aplankėme Zervynas, Ūlos akyje ieškojom jaunystės recepto, Mančiagirės kapinaitėse pamatėme kryžius, puoštus nuo karo likusių lėktuvų detalėmis, Marcinkonyse sušilome dzūkų paveldo sodyboje pas Rūtą Sakalienę, kepėme busilo bandukes, liejome žvakeles (edukacijos: „Išliek žvakelį, iškepk busilo bandelį”), valgėme ir gėrėme arbatą. Margionyse suradome bobos daržą, iš kurio bobulė, anot porinimo, parnešdavo vaikus, stovėjome prie unikalios vietos–Skroblaus upės ištakų,– atsigėrėme vandens iš jo versmės. Sužinojome, kaip žmogus parsivedė bitutę į namus, kas vyksta klojimo teatre, kaip pamatyti grožį paprastuose dalykuose, kaip juos užfiksuoti...ir dar daug, daug visko įdomaus.

Pasakojimų pynę visą ekskursijos laiką mums pynė etnografė, knygos “Šilų dzūkai” autorė Onutė Drobelienė, be galo mylinti šitą kraštą, jo žmones ir tuo mokanti užkrėsti kitus. Iš jos lūpų išgirdome dar niekur neskelbtas, jos pačios surinktas iš žmonių pasakojimų, legendas, porinimus, įvairiausius patyrimus iš šio krašto žmonių gyvenimo.
Nors gyvename netoliese ir dauguma esame dzūkai, ši kelionė parodė kitokią Dzūkiją - išjaustą, artimą, romantišką ir savą. Ne vienas mokinukas, pakėlęs nuo kelio titnago akmenėlį, nešiojosi lyg brangų daiktą – truputį magišką (Zervynose pavyko įskelti ugnį), dėjosi į kišenę ir žadėjo padėsiantys namuose prie kompiuterio, kad apsaugotų...
Viktorina grįžtant – žinias įtvirtino, o dainos skambėjusios kelionės metu džiugino ir skaidrino nuotaiką. Buvo graži diena.“

Etikos ir meninio ugdymo mokytoja metodininkė Asta Labutienė. 

IMG 20201018 164649 999 IMG 20201018 164649 998 IMG 20201018 164649 992 IMG 20201018 164649 975

Kuriame Lietuvos ateitį

kuriame LTU ateitį

Ieškoti...

Ugdau Alytiškį

Ugdau alytiški kelimui

pagalba vaikams

Bendradarbiaujame

mare

rasein

taura

Panev

kalvar